Často kladené dotazy

  1. Úvod
  2. Často kladené dotazy

1. Jak postupovat, když potřebuji objednat sanitku?

Pokud potřebujete přepravu sanitním vozidlem, je nutné kontaktovat svého praktického, popř. odborného lékaře a požádat o vystavení „Příkazu ke zdravotnímu transportu“. Následně lékař, nebo vy osobně, si převoz objednáte na dispečinku. Dispečink máme v provozu nepřetržitě. Náklady za převoz jsou hrazeny vaší zdravotní pojišťovnou, vy nehradíte žádnou částku.

2. Lze si sanitní vozidlo objednat za přímou úhradu?

Ano, lze. Na základě vašeho požadavku je vám předem sdělena orientační cena, přesné vyúčtování se provádí až po uskutečnění transportu

3. Zajišťujete zdravotní transport - dohled na sportovních akcích?

Ano, a velice často. Naše posádky můžete vidět na sportovních, kulturních, ale i jiných komerčních akcích. V případě, že i vy potřebujete mít zajištěnou dopravně-zdravotní službu, neváhejte nás kontaktovat.

4. Je možné, aby s pacientem cestoval sanitním vozidlem i doprovod?

Ano, za předpokladu, že je tato skutečnost vyznačena na „Příkazu ke zdravotnímu transportu“. Za tímto účelem je nutné kontaktovat svého praktického, popř. odborného lékaře. .

5. Mají převozové sanitky oprávnění používat výstražné světelné a zvukové zařízení?

Ano, mají. Jejich použití je evidované. Na základě Dohody o spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje jsou naše vozidla často využívaná i pro jejich potřeby.